Бавовник загинув внаслідок низьких температур

Перша рослина, яку вдалося проростити на Місяці і взагалі за межами Землі, загинула з настанням місячної ночі. Про це  повідомляє Naked Science.

Бавовник, який пустив паростки на зворотному боці Місяця на борту китайського місячного модуля «Чанэ-4», загинув внаслідок низьких температур.

Рослини були частиною біологічного експерименту «Чан’е-4», в який також входили насіння картоплі, ріпаку і різуховидки Таля, а також яйця плодових мух і дріжджі. Ці організми містилися в 2,6-кілограмовому контейнері, що спустився на Місяць у китайському зонді 2 січня.

Експеримент, який розпочався через дві години після історичної посадки, мав на меті оцінити те, як рослини і тварини ростуть і розвиваються в місячних умовах.

На поверхні супутника Землі низька гравітація, високі рівні радіації та великі перепади температур. Проте, насіння бавовнику змогло впоратися з цими жорсткими умовами, ставши першою земною рослиною, що проросла за межами Землі. Що сталося з іншими організмами, представники китайської космічної програми не повідомляють.