«Россия 1» вкотре попалася на брехні про війну на Донбасі

Російський телеканал оприлюднив чергову нахабну брехню

Російський державний пропагандистський телеканал «Россия 1» вкотре попався на відвертій брехні. Канал показав сюжет про конфлікт на сході України, в якому було використало відеозапис, що вводить глядача в оману. Про це повідомляє ВВС-Україна.

У сюжеті «Донбас розстрілюють під фашистські марші з радянських гармат» у програмі «Вести недели» кореспондент каналу «Россия 1» звинувачує українських бійців з батальйону «Азов» у воєнних злочинах.

Ідеться про нібито обстріл контрольованого бойовиками  так званої ДНР села Безіменне, який, за твердженнями «Вести недели», трапився 9 травня і був «найжорстокішим» за цей рік.

У сюжеті «Вестей недели» зазначено, що це кадри 9 травня 2017 року

Кореспондент телеканалу Алєксандр Сладков розповідає, що «били по центру селища, де покладали квіти до пам’ятника воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній війні». За словами Сладкова, для обстрілу було використано стару радянську гармату.

Під час цих слів кореспондента демонструється відео, на якому видно, як кілька людей стріляють із гармати, а голос за кадром каже: «Ми стріляємо з гармати 43-го року по російських окупантах».

У сюжеті російських пропагандистів також демонструється інтерв’ю нібито одного з бійців «Азова» із позивним «Яр». Він розповідає, що йому з товаришами по службі заманулося постріляти зі старої гармати і зрештою це вдалося.

Однак на відео помітні неузгодженості: на кадрах з гарматою із підписом «Україна 9 травня 2017» на деревах зовсім немає листя. Окрім того, на кадрах, де показано, як снаряди б’ють по селищу, всі дерева вже зелені.

З’ясувалося, що російські журналісти використали для сюжету 6-хвилинне відео, опубліковане 5 червня на Youtube-каналі, який підтримує сепаратистів. Запис під назвою «Обстріл із 100 мм артилерії зондеркоманди «Азов» Безіменного 9 травня 2017 р.».

Відео було завантажене в листопаді 2015 року

Насправді ж кадри пострілів із гармати та інтерв’ю вперше були опублікованими на Youtube-каналі AZOV media на ще 23 листопада 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ