Російський телеканал оприлюднив чергову нахабну брехню

Російський державний пропагандистський телеканал «Россия 1» вкотре попався на відвертій брехні. Канал показав сюжет про конфлікт на сході України, в якому було використало відеозапис, що вводить глядача в оману. Про це повідомляє ВВС-Україна.

У сюжеті «Донбас розстрілюють під фашистські марші з радянських гармат» у програмі «Вести недели» кореспондент каналу «Россия 1» звинувачує українських бійців з батальйону «Азов» у воєнних злочинах.

Ідеться про нібито обстріл контрольованого бойовиками  так званої ДНР села Безіменне, який, за твердженнями «Вести недели», трапився 9 травня і був «найжорстокішим» за цей рік.

У сюжеті «Вестей недели» зазначено, що це кадри 9 травня 2017 року

Кореспондент телеканалу Алєксандр Сладков розповідає, що «били по центру селища, де покладали квіти до пам’ятника воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній війні». За словами Сладкова, для обстрілу було використано стару радянську гармату.

Під час цих слів кореспондента демонструється відео, на якому видно, як кілька людей стріляють із гармати, а голос за кадром каже: «Ми стріляємо з гармати 43-го року по російських окупантах».

У сюжеті російських пропагандистів також демонструється інтерв’ю нібито одного з бійців «Азова» із позивним «Яр». Він розповідає, що йому з товаришами по службі заманулося постріляти зі старої гармати і зрештою це вдалося.

Однак на відео помітні неузгодженості: на кадрах з гарматою із підписом «Україна 9 травня 2017» на деревах зовсім немає листя. Окрім того, на кадрах, де показано, як снаряди б’ють по селищу, всі дерева вже зелені.

З’ясувалося, що російські журналісти використали для сюжету 6-хвилинне відео, опубліковане 5 червня на Youtube-каналі, який підтримує сепаратистів. Запис під назвою «Обстріл із 100 мм артилерії зондеркоманди «Азов» Безіменного 9 травня 2017 р.».

Відео було завантажене в листопаді 2015 року

Насправді ж кадри пострілів із гармати та інтерв’ю вперше були опублікованими на Youtube-каналі AZOV media на ще 23 листопада 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ