Ростислав Мартинюк, журналіст
Ростислав Мартинюк, журналіст

Президент Естонії третім (церковним!) шлюбом одружився. Тепер із громадянкою Латвії Ієвою Купце.

Як дійшло до шлюбу в естонця та латвійки? Ієва вивчила естонську? Ні. Тоомас опанував латвійську? Отнюдь. Може, вони говорили мовою конвоя їхніх батьків? Шоб ніхто не бачив. (Любов прєвише ГУЛАГу). Знову ні.

Ще в 1990-х у готелях Таллінна, побачивши наші з дружиною паспорти — до нас, українців, зверталися англійською. А минулого літа-2015, побачивши мій тризубий паспорт, пані на ресепшені мовчки подала мені російський бланк реєстрації: «Заполнітє, пажалста».

Ок, я так само мовчки узяв англійський бланк. І намагався ні про шо не говорити. Бо шо, в двух словах, я мав сказати цій естонці (канєшна, блондинці)? Шо я нєрусскій?

Но до меня в Талліннє побувало пару мільйонів зєлєнскіх і авакових. Із тризубими паспортами. Вони все сказали.

Але спасибі Тоомасу-Гендрику Ільвесу та Ієві Купце. Вони покохали одне одного всупереч міждержавним протоколам і церковним правилам. Всупереч нєпонятним латвійським та естонським мовам.

І ми, всупереч усім новорічним «огонькам» укрАінского тб, повернем собі аванс естонців 1990-х — бути вище за мову конвоя, мову ГУЛАГу, мову дружин президента України і прем’єр-міністра України.

Гірко, Тоомасе та Ієво! Ох, як гірко!!

Президент Естонії Тоомас Гендрик Ільвес і керівниця відділу координації політики кібербезпеки міністерства оборони Латвії Ієва Купце повінчалися в суботу в церкві святої Анни в Халлісте, яка була домашньою церквою сім'ї Ільвес ще в XVIII столітті. Церемонію провели священики естонської Євангелічної лютеранської церкви
Президент Естонії Тоомас Гендрик Ільвес і керівниця відділу координації політики кібербезпеки міністерства оборони Латвії Ієва Купце повінчалися в суботу в церкві святої Анни в Халлісте, яка була домашньою церквою сім’ї Ільвес ще в XVIII столітті. Церемонію провели священики естонської Євангелічної лютеранської церкви

БЕЗ КОМЕНТАРІВ