Ростислав Мартинюк, продюсер і журналіст

З 1 січня 2018 року в Литві мінімальна зарплата – 400 євро (+/- 12,000 грн). Піднімуть всього на 20 є (зараз 380). Прем’єр Сауліс Скверняліс каже, що дехто в Литві на ці 20 є (600 грн) закуповує продуктів на цілий тиждень. Тому сума хоч і символічна, але важлива. Гмм…

Литва у рейтингах заможних країн ЄС – у трійці аутсайдерів. Разом із Румунією та Болгарією. Ці ж країни постачають найбільшу кількість «внутрішніх» мігрантів ЄС. З Литви за кілька десятиліть виїхав кожен п’ятий громадянин.

Переконаний: одна із справжніх причин аутсайдерства – паралізований Москвою простір Міжмор’я. Від Сувалківського коридору, через Протекторат Бєларусь – до Наддністрянщини (ПМР) з південною Бессарабією, окуповані Крим, Приазов’я, Абхазію та Нагірний Карабах.

І головна біда Литви, Румунії та Болгарії – гібридна Україна. З її АТО, нерозторгнутим Договором про дружбу з РФ, багатоаспектним контролем Москви у всіх стратегічних царинах України – від мобільних операторів та ядерного циклу до Почаївської Лаври та неомосковщення ЗМІ.

Доки слабий Київ, доти румуни будуть найбільшою еміграцією в Італії, а болгари з литовцями – у Британії.

І хіба що 20 Euro на втіху.

Джерело: Rostyslav Martynyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ