Ростислав Мартинюк, продюсер і журналіст

Трохи банальностей. Болгарія – 7 млн людей (два Києва?) Не найбагатша країна ЄС. Сьогодні погортав телепакет. Понад 30 каналів із 100%-во болгаромовним етером. Два кухонних, 5 спортивних, повна озвучка National Geographic, Animal Planets, якісь менш відомі американські, три дитячих, три фольклорних, bTV в чотирьох версіях, купа новин. Серіали, ток-шоу, 395-ті квартали… Все по-болгарськи.

Уявити, що десь в одній програмі чи ток-шоу змішується болгарська і сербська, болгарська і македонська, болгарська і турецька – ні, ні. Це НЕМОЖЛИВО. Бо ідіотизм. Навіть у фазі уяви!

Що з нами не так в Україні? Може треба оголошувати дефолт українського ТБ і провадити нові конкурси на усі частоти? Перезаснувати український телепростір? Як це зробили самі болгари у першій половині ХІХ століття, коли вже де-факто грекизований публічний, церковний, освітній та бізнес-простір «невидимої Болгарії» утопили в тотальному несприйнятті. Утопили випускники Атінського університету, випускники греко-еллінських шкіл: Берон, Селімінський, Апрілов, Раковський, Доброплодни, Фотинов, Миладінов, Боґоров і сотні інших. На все грецьке, еллінське вони казали – ні, ні, ні. Спочатку було погано, а потім з’явилася Болгарія. Та її ТБ.

Джерело: Rostyslav Martynyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ