Ростислав Мартинюк, продюсер і журналіст

Московська патріархія в Україні має бути демонтована. Не маю жодних сумнівів.

Що буде потім?

А потім почнеться захопливий процес вичавлювання СОВКА із двох найбільших конфесій, що успадкують «московських біженців»: УПЦ КП та УГКЦ. І тоді вичавлювання отого совка буде ще боліснішим, невротичнішим. Зі здиранням шкіри – із дерматитами типу «вкантактє» і «яндекс».

Тому вже зараз ієрархія та вірні обох Церков київської традиції мають подбати про гігієну, карантин і мазі – ПРОТИ СОВКА.

Мені прикро бачити як ієрархія УПЦ КП спокійно ходить на заходи 9-ово мая, а благочинний великого міста на Галичині хвалиться улюбленим письменником – Достоєвскім і бібліотекою, повною толстих.

Менше знаю середовище УГКЦ, але ситуація там не набагато краша. От у столичних греко-католиків можна побачити миле оголошення: про шлюблення пар, де наречений з … Дніпродзержинська! Так-так, з декомунізованого міста, якому нарешті повернуто добре, небогоборче ім’я – Кам’янське.

Так, формально йдеться про «місце народження» особи 1972 року. Тоді Кам’янське було отим «дзєржинським». На парафії УГКЦ так і написали.

Але невже не болить? Не бентежить? Не муляє на церковному оголошенні ДніпроДЗЕРЖИНСЬК? Цю рану можна погоїти просто: «місце народження – Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ)».

Трохи громіздко? Акцентовано? Недотично для духовного будня? Але як же БУДЕННО можна було б вшанувати тих, хто загинув за те, аби НЕ БУЛО отієї плями – плями Дзержинського. А особливо – на церковному оголошенні.

Ми на порозі кінця найбільшої глиби русского міра – Московської патріархії. Але ще в духовних «вкантактах» і «індексах».

Уявляємо собі, що короста русского міра відпаде сама по собі. Без нашої священної затятости, без гарячих зусиль.

Так не буде.

Святеє святим.

Джерело: Ростислав Мартинюк

4 КОМЕНТАРІ

  1. Демагог печерний цей ростислав мартинюк, та й у духовному житті ніц не розуміє – мабуть присмоктався до закордонного бабла, типу хілярі. Горе нам від всіх цих горе-аналітиків – тільки те й вміють, що ненависть сіять і “вичавлювать” що небудь там. Коли вже цих зубожілих ростиславчиків вичавлять, щоб повітря не псували?!! То церкви йому не такі, то нарід не той – мразь!!!

  2. Ага, рашковани таку виставу влаштують, якщо щось, будемо ще вибачатись. Або вони зроблять з нас втілення всього найгіршого, що тільки буває на Землі. Бо в них декільша анголомовних каналів, а у нас навіть поганенького англомовного сайту за три роки Стець не створив. Все за Юлькою-форофкою бігає з тролями своїми переляканий. Тож всі залишаться на своїх місцях

  3. А чем вам насолили “Достоєвскім і бібліотекою, повною толстих”? Это литература она такая, как есть. Мне, например, нравится англоязычная литература начала 20 века. Так что из этого. Кстати, мне нравится и “Братья Карамазовы”.

Comments are closed.