Ростислав Мартинюк, продюсер і журналіст

CNN ще влітку зарядив 11 місць, які слід відвідати в Україні. Застерегли, шо війна – то на Сході, у Крим – не запрошували, а Київ та Одесу дають в чужій транскрипції – Кіеv, Odessa (але Lviv і Chernihiv).

Дивитися пропонують передусім австрійський та угорський спадок – Львів, Чернівці, Ужгород, Мукачеве.

Ясно, що без Києва і Одеси не обійшлося, для широти дали ще й Харків – я б не поїхав (з огляду на вміщені рекомендації).

Але вперше у високу туристичну лігу завели Гетьманщину! Це Переслав, Чернигів, а з ним і Качанівку поблизу Ічні (Київ теж формально Гетьманщина, але статус столиці змазує цю ідентичність).

На Гетьманщині я б додав у список CNN ще Ніжин, Седнів, Батурин. Але хай для початку заведуть туди нормальні мережеві ресторани, а дороги – чудові.

Шкода, що для CNN великою ямою є Волинь і Поділля. З їх Луцьком, Кременцем, Острогом, Радомишлем, Винницею. Гукають тіки в Софіївський парк – як польську пам’ятку, та Кам’янець плюс Хотин – битий шлях, але я б не поїхав.

Галичину вже стандартно обмежують Львовом – без Франківська, Золочева й Бережан і навіть Дрогобича.

А шо робити аби англомовний турист поїхав в Ізмаїл, на Хортицю чи Січеслав? А, ну дві останні точки, кажуть, під непублічною забороною – як раз через війну…

Всім іншим я б радив повчитися ненав’язливому промоушену Чернигова й Переяслава. Їм потрафило не просто так. І обійшлося без Захер Мазоха, арт-нуво чи моря. Молодці

P.S. Після додаткових дебатів до Харкова й Кам’янця поїду ПЕРЕДУСІМ! Ще й іншим бажаю. От!

Джерело: Ростислав Мартинюк