За словами Данилюка, формула «Роттердам +» не працюватиме з 1 липня

Із першого липня в Україні зникне схема заробітку «Роттердам +».  Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк.

За словами Данилюка, якщо це рішення набуде чинності, всі ті, від кого залежить впровадження ринку електроенергії, мають низку ризиків. І щоб «зменшити негативний ефект на українців та економіку країни, вони повинні працювати цілодобово і нести свою відповідальність».

Також секретар РНБО зазначив, що у разі відтермінування закону про ринок електроенергії, повинна відбутися зустріч з депутатами Верховної Ради і це питання має стати пріоритетним.

На 1 липня запланований запуск закону «Про ринок електричної енергії», який схвалили 2017 року. Закон повинен впровадити нову модель ринку електроенергії.

24 травня представництво Євросоюзу та ЄБРР рекомендували відтермінувати впровадження нового ринку електроенергії, проте український парламент провалив розгляд законопроекту про відтермінування.

Довідка. «Роттердам +» – це запроваджена 2016 року методика формування ціни на вугілля при виробництві електроенергії теплових електростанцій в Україні. Методику ввели через втрату Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну через війну.

Щоб забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, було вирішено купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах. Туди доставляють вугілля з Африки та Америки. Однак щомісяця формула збирає надлишковий 1 мільярд гривень.

Читайте: Андрій Герус: З 1 квітня «Роттердам +» намолотив ще 50 млн грн