2017 року на службові авто для чиновників пішов майже 21 мільйон гривень

Чиновники Київської державної адміністрації мають розкішний автопарк представницьких авто, причому держслубовці активно його використовують для власних потреб – і все це за гроші платників податків, йдеться у сюжеті програми «Гроші» на каналі 1+1.

Журналісти з’ясували, що у внутрішньому подвір’ї КМДА розташована утаємничена парковка – сюди заїжджають лише службові автомобілі. Згідно з даними адміністрації, у парку є 84 автівки, більшість із них Тойота «Кемрі», серед інших – мерседеси, хюндаї і навіть ЗАЗ.

За кожним із департаментів, залежно від його специфіки, закріплені кілька автомобілів із конкретними номерами. Тож, працівнику адміністрації дозвіл взяти машину має дати голова або заступник відповідного департаменту, які контролюють цільове використання автомобіля.

Натомість чиновники розпоряджаються машинами на власний розсуд. Журналісти зняли, як приблизно о першій годині дня з закритої парковки виїхала чорна «Тойота» з номерами АА8022АА, які закріплені за першим заступником керівника апарату виконавчого органу КМДА Андрієм Почтарьовим. За декілька хвилин машина зупинилась біля елітного столичного ресторану, де посадовець перебував майже годину.

Ще один посадовець у розпал робочого дня на закріпленій за ПАТ «Київміськбудом» автівці їздив до спортзалу, місячний абонемент до якого коштує щонайменше 2 тисячі доларів.

Своєю чергою іномарка, закріплена за Управлінням контрольно-аналітичного забезпечення заступника мера Геннадія Пліса, чомусь забезпечувала пересування містом невідомої жінки з пакетами.

У підземному паркінгу, який обслуговує комунальне підприємство АТП «КМДА», що кілька років тому виграло тендер, запевняють, що жодної закритої парковки немає, а біля будівлі адміністрації організували загальну, куди може за гроші заїхати будь-яка людина.

Як розповів один із водіїв департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, за день він проїжджає понад 100 км, однак журналісти не нарахували навіть 50. Більше того, кажуть, що автомобілів критично не вистачає.

Лише 2017 року на службові автомобілі для чиновників виділили майже 21 мільйон гривень, а ті, хто мали б інспектувати використання службових авто, самі на них і їздять. До того ж нещодавно столична адміністрація оголосила тендер на закупівлю ще 15 автомобілів вартістю майже 8 млн гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ