Андрій Рогоза займався «співпрацею» з ГПУ, СБУ, НАБУ, ДФС

Журналісти Bihus.info оприлюднили фінальний епізод розслідування про те, як «друзі» президента Петра Порошенка розкрадали «оборонку» України.

Як повідомляється, усі слідчі органи, які мали б розслідувати розкрадання, знали про них і закривали справи за хабарі.

Журналісти стверджують, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово порушували кримінальні провадження. Правоохоронці розслідували діяльність, зокрема, фірми «Оптимумспецдеталь», яка була задіяна у масштабних оборудках.

Саме через цю компанію син екс-члена Ради нацбезпеки і оборони Ігор Гладковський разом із партнерами (Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою) заробляли на контрабандних деталях із завищеними цінами.

Як свідчить їхнє листування, яке є у розпорядженні журналістів, підприємці часто давали хабарі правоохоронцям. Здебільшого, йшлось про 10-20 тисяч доларів за раз. Серед документів є, наприклад, спілкування Рогози із співробітником СБУ Дмитром Москаленком про суми хабарів та кримінальні провадження.

Крім того, дехто з учасників схем жалівся, що у ДФС потрібно було приносити значно менші суми, ніж у ГПУ.

Військова прокуратура, за даними журналістів, тричі за один рік порушувала справи про оборудки, однак усі вони так і не торкнулись Гладковського, Жукова і Рогози.

У першому провадженні засудили фіктивну директорку, друге – відправили до фіскалів перевіряти податки, а під час розслідування третього правоохоронці дійшли навіть до обшуків в «Укроборонпромі». Однак як стверджують журналісти, пізніше прокуратура взялась «зачищати сліди».

Як з’ясували автори розслідувань, про підозрілий бізнес на оборонці знали також у НАБУ. Зокрема, у 2016 році Бюро у рамках розслідування іншого провадження внесло «Оптимумспецдеталь» до переліку фіктивних фірм. Після цього один із підприємців Віталій Жуков в особистому листуванні обурюється діями бюро і каже, що перший заступник глави відомства Гізо Углава має написати листа про помилку слідства.

За даними журналістів, наступного дня компанія дійсно зникає з переліку фіктивних. А перед тим співробітник НАБУ Дмитро Литвиненко уточнює у Рогози, яка саме фірма йому належить.

Крім того, НАБУ видавало «Оптимумспецдеталь» довідку про те, що її не включали до фіктивних.

Розслідувачі наполягають, що ще одною ланкою оборудок в «Укроборонпромі» був колишній таємний агент НАБУ Євген Шевченко. Він нібито допомагав іншим фігурантам отримувати потрібні документи з бюро. Він визнав, що інвестував у бізнес Гладковського-Жукова-Рогози, однак стверджує, що не причетний до корупції.

Нагадаємо, 25 лютого видання Bihus.info оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. Нібито Ігор Гладковський брав участь у схемах мільйонних розкрадань в оборонному комплексі.