Політик переконаний: розпіарена система закупівель є величезним обманом

Ідея щодо системи електронних закупівель «ProZorro» була хорошою, проте у виконанні корупціонерів і крадіїв державного бюджету вона вже виглядає як найбільша схема з «відмивання» 350 мільярдів гривень, які ідуть через «ProZorro» цього року. Про це заявив екс-нардеп Микола Катеринчук в ефірі ZIK.

Нагадаємо, нещодавно польська фірма «Pesa» виграла торги на поставку Києву 40 низькопідлогових 26-метрових трамваїв, запропонувавши їх за вартістю в 1 млрд 813,199 млн гривень. Другий учасник аукціону – українсько-німецьке СП «Електронтранс» (Львів) запропонувало трамваї за 1 млрд 813,2 млн грн.

Коментуючи запитання щодо скандалу навколо тендеру на поставку українській столиці 40 трамваїв, політик підкреслив, що податки із цього тендера, фактично, 400 мільйонів гривень не залишаться в Україні, а підуть у Польщу, тобто ми дотуємо польських виробників.

За його словами, таким чином на «ProZorro» вдалося «зекономити» тисячу гривень.

«Більшого обману, аніж це «ProZorro», немає. Ідея була дуже добра, але, на жаль, у виконанні наших корупціонерів, крадіїв бюджету, вона вже виглядає як найбільша схема з відмивання 350 мільярдів гривень, які ідуть через «ProZorro» у цьому році», – заявив Катеринчук.

Крім того, він зауважив, що ідеться про будь-які пункти: від будівництва доріг і закінчуючи такими «екзотичними» тендерами.

Читайте: Станіслав Зозуля: Хіба ProZorro створювали для віп-побачень?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ