У потяга загорілися колодки. Пасажирів кинули майже напризволяще

10 грудня «Укрзалізниця» запустила міжнародний маршрут «Київ – Відень». Вагони обіцяли виготовити на вітчизняному підприємстві, щоби вони були пристосовані до ширини колії європейських залізниць. Однак, під час першого ж рейсу виникли проблеми – потяг зламався, а пасажири були змушені після 16-годинного очікування добиратися додому своїм ходом. Про це інформує ТСН.

За словами пасажирки Марини Ісмаїлової, 11 грудня о 17:00 потяг вирушив з вокзалу Відня. Це був австрійський потяг, до якого причепили вагон від «Укрзалізниці».

«Ми від’їхали і вже на першій станції від Відня, буквально через 15 хвилин, нас зупинили і далі ми не поїхали. Там був ураган і в Угорщині обірвало дроти. Пасажирів з сусідніх вагонів (2 вагони і один вагон-ресторан) забрали автобусом о 00:30 ночі і відвезли до Будапешта і розселили по готелях або когось відправили електричкою кому куди треба було. Це все люди з Угорщини, Австрії, загалом європейці. А наш вагон відігнали туди, де вони відстоюються, і нас просто залишили у вагоні, де було ні їжі, ні нормальних умов, ні опалення», – розповіла Марина.

Вагон простояв всю ніч, приблизно до 7:00 12 грудня. Потім знову рушив, нібито за маршрутом, але український причіпний вагон не витримав – у нього загорілися колодки.

«Почалося задимлення, майже пожежа. Ми були там одні, тягнули тільки наш український вагон, тому що всіх інших пасажирів забрали автобуси», – додала пасажирка.

За її словами, коли потяг зупинився під Будапештом, угорці нічого не говорили і не пояснювали, а потяг просто стояв і охолоджував свої колодки.

«Наші провідники, що могли, те й робили, до них претензій ніяких немає. Провідники наші дзвонили в Україну і вони нам повідомили, що і керівництво «Укрзалізниці», і посол в курсі, і МЗС. На цей момент у нас вже було 16 годин простою», – сказала вона.

Провідники пропонували чай, але іншої їжі не було, хоча при купівлі квитків йшлося про те, що у вартість квитка входить сніданок.

Трохи пізніше потяг відтягли у депо для перевірки, протримали там ще деякий час, а потім сказали пасажирам, що цей вагон їхати далі не може.

«Потім нам сказали, що залишатися в депо нам не можна, в вагоні – теж, і відправили нас до кімнати відпочинку на вокзалі. Це було вже 12 години дня. Ми просили надати нам автобус, щоб нас довезли хоча б до кордону або до Відня, але вони відмовилися. Ми від’їхали всього на 50 км від Відня», – додала Марина.

В результаті в кімнаті відпочинку пасажирам дали безкоштовний чай і каву. Їм оголосили, що потрібно сидіти і чекати до 19:00 ще один вагон, який буде їхати в Київ наступного дня.