Тепер індіанці можуть перепоховати свого предка згідно з їхніми традиціям
Тепер індіанці можуть перепоховати свого предка згідно з їхніми традиціям

Ученим вдалося розшифрувати ДНК кеннівікської людини – однієї з найбільш суперечливих знахідок американської археології. За даними дослідження, чоловік віком 9300 років виявився близьким родичем сучасних індіанців.  Тепер корінні жителі континенту мають право перепоховати свого предка згідно з їхніми традиціям.

Як повідомляє Лента.Ру, навколо останків, виявлених у штаті Вашингтон у 1996 році, розгорівся величезний скандал – між федеральним урядом, яке збиралося передати кістки індіанцям, і групою вчених, які прагнули їх досліджувати. У 2004 році суд постановив, що індіанське походження кеннівікської людини не може бути доведено. Головним аргументом дослідників стала форма черепа древньої людини, яка виявилася ближчою до сучасних айн і полінезійців. Проте нещодавно групі генетиків на чолі з данцем Еське Віллерслева вдалося не тільки витягти і секвенувати ДНК з кістки, а й домовитися з племенами резервації Колвілл, що надали вченим зразки своєї ДНК. Виявилося, що серед сучасних народів (європейців, полінезійців, аборигенів Східної Азії та Південної Америки) генетично ближче всього до кеннівікської людини саме індіанці резервації, поряд з якою і виявили останки. А подібність черепа з айнськими і полінезійськими виявилося чистою випадковістю.

На думку генетиків, відмінності, які стали причиною наукової суперечки, викликані тим, що племена Колвілл або відділилися від предків кеннівікської людини за 700 років до його народження, що і призвело до деяких змін у зовнішності. Або ж древній американець є прямим предком цих індіанців, а всі генетичні відмінності пов’язані лише з припливом «свіжої крові» в останні століття. Хай би там як, але доведення приналежності древньої людини до роду індіанців підтверджує їхнє дуже давнє існування як окремою етнічної групи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ