Міжнародні фахівці проаналізували різноманітні сценарії Кремля щодо "захоплення" України
Фахівці американської розвідувальної компанії проаналізували усі “можливі” сценарії Кремля щодо захоплення України

Фахівці приватної розвідкомпанії США Stratfor розглянули три можливі сценарії масштабного вторгнення Росії в Україну. Про це йдеться у відповідній доповіді компанії.

Згідно з першим сценарієм, йдеться про створення сухопутного мосту між окупованими територіями Донбасу та Кримом.

На реалізацію цього сценарію Росії знадобиться тиждень-два часу, військові у кількості 24-36 тисяч осіб та ще 40-55-тисячне військо, аби утримати позиції у разі втручання НАТО.

1

Сценарій №2 передбачає захоплення всього південного узбережжя України, що з’єднає окупований Донбас з Кримом та Придністров’ям.

Для цього, на думку спеціалістів Stratfor, Росії потрібно 40-60 тисяч військових для наступу, плюс 80-112 тисяч — для оборони. Україні тоді треба мати від 13,2 тисячі до 120 тисяч військових.

2Згідно третім сценарієм, Росія може захопити всю Лівобережну Україну, використовуючи Дніпро як оборонну лінію. Для цього Кремлю не обійтися без оголошення масової мобілізації, що буде неможливо приховати від світу. Також фахівці вважають, що Росії забракне потужності для реалізації цього сценарію.

3

Також, на думку дослідників Stratfor, можливі ще три сценарії: обмеженого захоплення нових територій на сході України, розширення меж окупованих земель та тимчасові вторгнення уздовж всієї лінії українського кордону.

У доповіді йдеться про те, що всі сценарії є технічно можливими для РФ, однак російське керівництво мусить взяти до уваги можливість втручання в ситуацію НАТО чи США.

Читайте: Прогноз Stratfor – війна на Донбасі та ротація в уряді

БЕЗ КОМЕНТАРІВ