Президент Чехії закликав уряд засудити «звеличення воєнних злочинців» в Україні

Президент Чехії Мілош Земан закликав уряд офіційно засудити «звеличення воєнних злочинців» в Україні, а в його адміністрації назвали позицію МЗС країни з цього приводу ганебною. Про це у Twitter повідомив речник президента Чехії Їржі Овчачек.

«Президент республіки публічно закликав Чехію офіційно засудити звеличення воєнних злочинців в Україні. Реакція відомства Петршичека на це – ганебне ховання голови у пісок. Вони жодним словом не згадали про чеських жертв бандерівських убивць», – зазначив Овчачек.

«Бандерівці масово вбивали поляків, євреїв і чехів на Волині. Міністерство закордонних справ Чехії у відповідь на звеличення бандерівців в Україні боягузливо мовчить. Якби це сталося в Росії, то вже були б тисячі різних заяв. Ганьба», – заявив він.

У відповідь на це в МЗС Чехії наголосили, що Україна має сама вирішувати питання власної історії.

«У кожної країни є складні періоди історії, кожна країна має сама з ними розібратися. Не робота дипломатів – оцінювати чи давати огляд історії, це робота істориків, а не дипломатів», – підкреслили у відомстві, передає Parlamentni Listy.

«Україні доведеться самій впоратись з болючими місцями своєї історії. Для цього їй необхідний час. Я про це говоритиму зі своїми колегами під час візиту до України на початку наступного року», – заявив очільник МЗС Чехії Томаш Петршичек.

Читайте: Путінофіл Земан тісно контактує з русинськими сепаратистами