16 серпня екс-голова Одещини обіцяє назвати точну дату свого повернення

Екс-президент Грузії та колишній очільник Одещини Міхеїл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, заявив, що перетне кордон однієї з держав Європи і повернеться в Україну. Про це він заявив в ефірі 24 каналу.

«Іншого місця постійного проживання у мене немає ані в Європі, ані в інших місцях. Навіть всі мої речі все ще в Україні. Більшість моїх друзів і партія, яку я очолюю, теж тут. Післязавтра (16 серпня, – ред.) я оголошу конкретну дату повернення», – сказав він.

Водночас заступник Генерального прокурора України Євген Єнін повідомив, що Міхеїл Саакашвілі зможе потрапити на територію нашої держави лише після оформлення візи. За його словами, такі правила застосовуються до екс-голови Одещини через те, що він зараз є особою без громадянства. Інша ситуація буде, якщо з’ясується, що він має громадянство іншої країни.

«Будь-які перформанси в оточенні активістів або нелегальний перетин кордону дають стовідсоткові правові підстави для притягнення його до адмінвідповідальності, а осіб, що сприяють такому незаконному перетинанню кордону – до кримінальної відповідальності (і не кажіть потім, що ми не попереджали)», – наголосив Єнін.

Також він зазначив, що ненадання права на в’їзд Саакашвілі в Україну з метою особистої присутності під час судового засідання «не може розглядатися як підстава для оскарження права на справедливий суд, оскільки право на в’їзд до іноземної держави не є правом, гарантованим Конвенцією, і позивач може захищати свої інтереси через захисника».

Як відомо, колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами. За словами прокурора Головної прокуратури Грузії Натії Сонгулашвілі, Саакашвілі інкримінуються наступні звинувачення:

– у справі про вбивство Сандро Ґірґвіліані;

– у справі про розтрату державних коштів із коштів фонду Спеціальної служби державної охорони Грузії на особисті потреби в особливо великих розмірах – на суму 9 мільйонів грузинських ларі;

– у справі про жорстоке побиття депутата грузинського парламенту Валерія Ґелашвілі;

– у справі про захоплення та відлучення телекомпанії «Імеді», яка критикувала діяльність режиму Саакашвілі, а також іншого бізнесу в бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі та його сім’ї, що призвело до масових протестів у Грузії.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Только те люди, которых власть очень боится, не подпускает их к средствам массовой информации и лишает гражданства, достойны нашего выбора. Ведь тем самым власть сама невольно подсказывает,кого нужно выбирать!

    • Та вже видно, що ти вибрав Путіна, бо кажуть, що він ХЛО. Запитай в Одесі у українських патріотів, яких Саакашвілі блокував під час місцевих виборів, кого в КПЗ, кого під домашнім арештом, як вони називають його і його заступників-москвогебнявих підкидишів.

      • Путин мне не нужен, кто хочет может поцеловать его в зад! О Саакашвили слышу впервые, я его не знаю.

Comments are closed.