Після Києва екс-прездент Грузії планує їздити містами України

Екс-президент Грузії та колишній голова Одещини Міхеїл Саакашвілі, який 19 вересня приїхав до Києва, прийшов під Адміністрацію президента, де вимагає видати йому документи, що дали можливість президенту Петру Порошенку позбавити його українського громадянства. Про це Саакашвілі заявив журналістам під АП, передає Українська правда.

«У мене немає жодного документа, щоб я йшов до суду. Вони підписали указ, який довго мені не давали, але не дали жодного документа, з якими б я міг йти в суд», – наголосив він.

Саакашвілі вимагає видати йому на руки документацію міграційної служби, копію указу про втрату ним громадянства, копію засідання комісії з питань громадянства та всі супровідні листи. Він зазначив, що з цими проханнями в АП зайдуть його адвокати.

Також Сааакашвілі повідомив, що вночі виїде до Черкас, а потім планує їздити містами України.

Крім того, колишній президент Грузії прокоментував свої стосунки з главою Української держави: «У мене немає конфлікту з Порошенком. Це у нього конфлікт зі мною. Я йому бажаю успіхів в Америці. Я там вже був».

Разом із Саакашвілі виступили нардепи Сергій Лєщенко, Єгор Соболєв та Юрій Дерев’янко, які висловили думку, що президент змовився з представниками різних державних інстанцій, щоби не допустити Саакашвілі до виборів.

Нагадаємо, 10 вересня прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у нейтральній зоні автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що, згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».

Після цього Саакашвілі разом зі своїми прихильниками прорвався через український кордон.

У МВС заявили, що під час інциденту на кордоні 11 бійців Нацполіції та 5 працівників ДПСУ отримали тілесні ушкодження.

26 липня президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. Сам політик у цей час був у Сполучених Штатах Америки.

Формальною підставою для припинення громадянства стало нібито приховування ним у 2015 році інформації про кримінальні справи проти нього у Грузії.

Колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ