Епатажний політик натякнув, що балотуватиметься у президенти

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі вимагає повернути йому грузинське громадянство. Про це повідомляє телеканал Руставі 2 з посиланням на заяву політика.

У своєму зверненні Саакашвілі назвав президента країни Георгія Маргвелашвілі «абсолютним боягузом».

«Якщо у нього є елементарна мужність, якщо у нього є хоча б щось людське, то нехай він поверне мені громадянство», – сказав Саакашвілі.

«Впустіть мене в Грузію, і я покажу вам, кого боїться уряд і ким будуть лякати народ», – додав політик.

«Чому неурядові організації мовчать про те, що мені не дають право на участь у президентських виборах?», – обурився він.

За словами Саакашвілі, у процесі позбавлення його громадянства були допущені порушення, а дії нинішньої влади спрямовані на те, щоб він не міг брати участь у політичному житті Грузії.

Саакашвілі впевнений, що між ним і грузинським народом ніколи не буде ніяких «фільтрів».

«У мене немає нічого, крім чистих рук і моєї репутації», – повідомив політик.

На звернення Саакашвілі відреагували в Адміністрації президента Грузії.

«Він дуже добре знає, що його позбавив громадянства не Георгій Маргвелашвілі. Саакашвілі сам особисто і цілком свідомо відмовився від громадянства Грузії на користь громадянства України. Більше того, за весь минулий період він жодного разу не звертався з проханням повернути йому грузинське громадянство», – зазначив глава адміністрації Георгій Абашишвілі.

Як відомо, Міхеїл Саакашвілі був позбавлений грузинського громадянства в грудні 2015 року. Закони Грузії забороняють подвійне підданство, а Саакашвілі в травні того ж року отримав паспорт України, після чого очолив Одеську область.

26 липня 2017 року президент Петро Порошенко своїм указом припинив українське громадянство Саакашвілі.

12 лютого 2018 року Міхеїл Саакашвілі був затриманий у Києві й доставлений на літаку до Варшави. Саакашвілі прийняли на території Польщі згідно із заявою про реадмісію, що її подала Національна міграційна служба України.

21 березня Державна прикордонна служба заборонила в’їзд Саакашвілі в Україну на 3 роки. Згодом політик заявив про намір повернутися в Україну в 2018-му.

28 червня 2018 року суд у Тбілісі визнав Міхеїла Саакашвілі винним у справі 2005 року про побиття депутата Валерія Гелашвілі. Екс-президента Грузії заочно засудили до шести років позбавлення волі. Саакашвілі також позбавлений на 2 роки і 3 місяці права обіймати посади.