Міхеїлу Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну до 13 лютого 2021 року

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської області Міхеїл Саакашвілі закликає президента Петра Порошенка повернути йому український паспорт та пустити його на територію України. Відповідне звернення політик оприлюднив у Facebook.

«Петре Олексійовичу, ви говорите, що ви змінились, що хочете жити за законом. Ось вам простий тест на те, чи це справді так. Як ви прекрасно пам’ятаєте, майже два роки тому, скориставшись тим, що мене не було в країні (я поїхав до США лобіювати в Конґресі інтереси України), ви позбавили мене громадянства. Позбавили ви мене громадянства з порушенням українського законодавства та з порушенням міжнародних норм, бо не можна позбавляти громадянства людину, яка не має громадянства іншої країни.  Саме через тиск з боку вашої адміністрації ці справи досі всіляко затримуються в українських судах, суди не ухвалюють рішень, бо вони не хочуть, щоб я пішов до Страсбурга, бо Європейський суд одразу поверне мені громадянство», – заявив Саакашвілі.

«Просте питання до вас: слабо відновити законність, повернути мені мій український паспорт та пустити мене до України? Якщо ви не боїтеся, якщо ви дійсно такий сміливий, дійсно вирішили змінитися, у вас є можливість так вчинити, вчинити як гарант законності, вчинити по-людськи правильно», – підкреслив він.

За словами екс-президента Грузії, він не буде давати 24 години, але у Порошенка «достатньо часу до другого туру президентських виборів, щоби вчинити за законом і за міжнародним правом».

Саакашвілі також звернувся до людей, які «ще підтримують» Порошенка: «Ви ж прекрасно знаєте всі, що вчинили зі мною підло і незаконно, у цьому випадку ж у вас немає сумнівів. Подивимось, як людина, яку ви ще підтримуєте, цього разу дійсно покаже, що вона змінилася. Все можливо. До зустрічі у Києві».

Як відомо, Міхеїла Саакашвілі видворили з України 12 лютого 2018 року. Політику заборонили в’їзд в Україну до 13 лютого 2021 року. Наразі Саакашвілі оформив у Нідерландах посвідчення особи, що дає йому право на проживання та роботу в Євросоюзі.

22 січня 2018 року на з’їзді партії «Батьківщина» транслювали звернення Саакашвілі, який висловив підтримку Юлії Тимошенко на виборах Президента України.