Меморандум передбачає відкриття сміттєзвалищ Львівщини для вивезення твердих побутових відходів зі Львова

Міський голова Львова Андрій Садовий анонсував припинення «сміттєвої блокади Львова». На своїй сторінці у Facebook він повідомив про підписання відповідного меморандуму під гарантії уряду та голови ОДА.

Щоправда, меморандум поки що має декларативний характер і на його основі мають ухвалювати конкретні угоди. Однак, за словами Садового, документ передбачає відкриття сміттєзвалищ Львівщини для вивезення твердих побутових відходів зі Львова. Місцева влада на ці потреби має виділити з бюджету близько 70 млн гривень.

Також Садовий повідомив про продовження переговорів із французькою компанією щодо рекультивації полігону в Грибовичах та створення сучасного заводу з переробки ТПВ.

Варто зазначити, що мер Львова розкритикував Київ через те, що міжнародні структури приділяли більше уваги розв’язанню проблеми зі «сміттєвою блокадою», ніж державна влада.

У свою чергу, прем’єр Гройсман також у Мережі написав, що «нарешті вдалося вирішити питання утилізації львівського сміття».

«Сьогодні у Львові керівники обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради та представники органів місцевого самоврядування Львівщини (понад 10 районів області) при посередництві Кабінету Міністрів уклали та підписали спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами», – зазначив він.

«Проблему, яка постала у травні минулого року і вийшла на загальнодержавний рівень, вирішено, хоча, за великим рахунком, це питання було і залишається в компетенції міської влади Львова», – додав очільник уряду.

Як відомо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася пожежа. Рятувальники знайшли під завалами тіла трьох своїх колег, четвертий зник безвісти. Після цього експлуатацію звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України, мешканці яких неодноразово висловлювали свій протест проти таких дій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ