Мер Львова разом з ЛМР прокрутив аферу року

Заради монополізації ринку перевезень мер Львова Андрій Садовий, частина керівного складу АТП-1 та Львівської міської ради пішли на кримінал та обікрали містян на 67 мільйонів. Про це пише видання Дивись INFO з посиланням на матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄДР, в рамках якого розслідують протизаконну діяльність комунального АТП.

Львівське АТП-1 – найбільший (за кількістю міських маршрутів) перевізник у Львові. До того ж, комунальний, підконтрольний Львівській міській раді. Позиціонується підприємство як збиткове, а відтак отримує різноманітні дотації від ЛМР. При цьому, розкривати суми цих дотацій на підприємстві категорично не готові. Відповідний запит на доступ до інформації на адресу АТП-1 щодо дотування протягом минулого року, так і залишається без відповіді уже понад два місяці.

Останній гучний подарунок від ЛМР – 25 автобусів, придбаних за рахунок міського бюджету для комунального перевізника. У цілому, на ці цілі пішло понад 67 мільйонів гривень.

У січні міська рада прозвітувала – автобуси отримані, ЛМР за них розплатилась. Втім, насправді отримано лише 10 автобусів, а на інші чиновники написали фіктивні документи, аби лише мати змогу подати цей транспорт-привид на конкурс на міські перевезення. Цікаво, що 15 автобусів взагалі ще не виготовлені, однак існує фіктивний акт їхнього прийому-передачі.

Варто зазначити, що, згідно із законом, конкурс на міські перевезення мав відбутись ще наприкінці минулого року. Втім, міська рада його затягувала як могла, адже на чекала автобуси для комунального АТП. Вже на перенесеному конкурсі на місці малих лотів утворився один великий, який поглинув не лише старі маршрути АТП-1, а ще й кілька нових.  Таким чином, міські чиновники знехтували законами, постановою Кабміну про проведення конкурсів на міські перевезення та підтягнули міські перевезення під комунальне АТП, яке смокче і смокче бюджетні кошти, не звітуючи ні перед ким.

Про ситуацію дізналась СБУ і військова прокуратура, триває розслідування. Між іншим, згідно із ч.5 ст.191 КК України (за якою кваліфікують справу), покарання передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ