Аваков назвав учасників блокади «професійними аферистами»

За блокаду Донбасу та її наслідки відповідальні партія «Самопоміч» та її лідер Андрій Садовий. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час наради з представниками металургійної промисловості під керівництвом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, передає Українська правда.

Аваков назвав учасників блокади «професійними аферистами», попри наявність у них мандату народного депутата та підтримки партії.

«Я прямо звертаюся до мера Львова Андрія Садового, до голови фракції «Самопомочі» Олега Березюка: ви несете цю відповідальність, ви ухвалювали ці рішення, розгорнули кампанію в 20-градусні морози, ви почали цю авантюру – у тому числі, напевно, щоб не так уважно дивилися на ті проблеми зі сміттям, які виникли у Львові», – заявив Аваков.

«Ви пішли в цю політичну брудну м’ясорубку, ви будете нести за це відповідальність», – додав голова МВС.

Раніше Аваков заявив, що хоче силами МВС розігнати блокаду Донбасу. Для цього він просить в Антитерористичного центру та Кабміну надання відповідних повноважень. На його думку, «лібералізм» Кабміну і переговори з учасниками акції ні до чого не призводять.

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

16 лютого у так званому штабі блокади торгівлі з окупантами заявили про намір продовжити блокування на Донбасі.

28 лютого в «штабі блокади» відмовилися від переговорів з урядом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ