Саміт G20 стане стартом спільних дій Меркель і Макрона щодо Донбасу?

Саміт проходитиме в дусі протидії протекціонізму та ізоляціонізму окремих країн. Про це розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи початок саміту G20 у Гамбурзі у коментарі Слову і Ділу.

«З огляду на риторику та позицію Трампа, він виступатиме досить проблемною фігурою на саміті», – підкреслив фахівець.

На його переконання, на цьому тлі для України важлива не лише зустріч Трампа з Путіним, але й переговори по лінії Макрон-Меркель-Путін.

Імовірно, зауважив Пашков, буде визначена дата зустрічі «нормандської четвірки» вже в повному форматі. До того ж, не слід вважати, що питання України будуть вирішуватися без нас.

«Так само напередодні Порошенко зустрічався з Меркель, із Макроном, із Трампом. Була проведена попередня робота. Результатом зустрічі може бути рішення про проведення переговорів у повному складі, але з огляду на ініціативи Макрона, які зводяться до формули невеликих поетапних кроків у царині безпеки», – наголосив експерт.

До того ж, стверджує він, нарешті може конкретно визначитися питання участі США в «нормандському процесі».

«Скоріш за все, буде поетапна передача ініціатив Європі. США будуть присутні в процесі, питання лише в тому, на якому рівні. З огляду на імпульсивність Трампа, ситуацію всередині США, відносини з Європою, не варто покладати надій на пряму участь американців», – додав експерт.

«Саміт G20 для України може стати стартом дуже важливого європейського мотора – активності та спільних дій Меркель і Макрона для подальшого врегулювання конфлікту на Донбасі».