На думку автора статті, Садовий перейшов в паралельний світ, де він будує оборонні редути

Усередині партії «Самопоміч» Андрія Садового немає злагодженості та анонсованої армії прихильників. Крім того, сам Садовий не готовий підтримати антипрезидентські акції. Саме так можна пояснити невдалий штурм Банкової 19 лютого, що його намагались здійснити нардепи Єгор Соболєв та Семен Семенченко. Про це пише видання ДС.

На думку автора статті, за Соболєвом і Семенченком від сили є 50-60 реально заряджених людей. Ще 70-80 – залишилися на Донбасі. Більше того, навіть маючи депутатський імунітет, абсолютна більшість членів фракції «Самопоміч» не з’явилася у неділю на Банкову. А лідер партії, відколи почалася блокада, взагалі ніяк її не коментує.

По суті, «Самопоміч» в парламенті – це три окремі групи, які тримаються купи так само, як в «Опоблоці» група Ахметова і Льовочкіна. Тобто просто зберігають хорошу міну, зазначає автор.

Перша група – орієнтована на Березюка і Садового. Друга – група бізнесменів (5-6 людей), які навіть під час бюджету голосували проти рішення фракції. І, нарешті, третя група – 3-5 людей – орієнтуються на Соболєва і Семенченка.

Сам Андрій Садовий, не в останню чергу завдяки своєму оточенню, зараз зайняв позицію «оточеної фортеці», йдеться в статті. Він щиро вірить, що Грибовичі вигадали на Банковій, що виступи проти сміття в різних регіонах України диригуються з Києва, а в середовищі «Самопомочі» переконані, що вся ця історія інспірована з тим, щоб «приручити найбільше україномовне місто».

На думку автора статті, Садовий перейшов в паралельний світ, де він будує оборонні редути. Саме тому, полігон під Яворівськом виявився поганим, і наступна ділянка також буде поганою. Садовий став боятися якщо не всього, то майже всього (кращий тому приклад вічні втечі з сесії міськради, щойно починаються заворушення). Впродовж останнього року він жодного разу не спілкувався напряму з людьми.

З одного боку, на Садового тисне тягар партії, яка нібито опозиційна, з іншого – його за горло беруть Семенченко і Соболєв, які відкрито грають свою радикальну гру. Тим не менш акція 19 лютого показала, що наразі і Соболєв, і Семенченко змушені будуть йти в одній упряжці з Садовим. Більше того, вони залишаться його молодшими партнерами, бо вони виявилися голими королями, наголошує автор. 19 лютого вони пішли ва-банк, розраховуючи на те, що прийде на Майдан більше буйних, що міліція поводитиметься так само «стримано», як і на Донбасі. Але їхній наступ захлинувся в лічені хвилини, адже інші радикали – «Свобода», «Азов», «Вільні люди» – взагалі нікого зі своїї активістів не відправили, бо не хочуть бути на підтанцьовках у цих двох політиків.

Як відомо, 22 лютого, у третю річницю втечі Януковича з Києва, три провідні націоналістичні сили України – «Свобода», «Правий сектор» та «Національний корпус» – проведуть у столиці спільний «Марш національної гідності» з Майдану Незалежності до Верховної Ради. Під час заходу учасники оголосять владі ультиматум із чіткими вимогами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ