Віктор Таран
Політолог Віктор Таран вважає, що прем’єр-міністр раніше хотів звільнити міністра АПК, який прийшов до уряду за квотою “Самопомочі”

Самопоміч» постійно грає в опозицію до влади, хоча сама і формувала її. Вони на цьому намагаються заробити електоральні бали. Власне, тому й заявили про відкликання свого міністра, бо розуміють, що позачергові вибори можуть відбутися вже цього року. Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент зазначив голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

На думку експерта, відставка міністра аграрної політики планувалася заздалегідь, тому «Самопоміч» і вирішила зіграти на випередження.

«Самопоміч» не позиціонує себе як учасника коаліції. Відповідно «БПП» і «Народний фронт» вже не сприймають її. Де-юре вона є, але де-факто її немає. Тому виникла ідея замінити міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка, щоби поставити більш лояльного до Яценюка і Порошенка людину. Натомість, у «Самопомочі» вирішили показати, що не їх вигнали, а вони самі пішли», – зауважив експерт.

За словами Тарана, рішення відкликати міністра не вплине на долю коаліції.

«Самопоміч» хотіла зробити все це красиво. Але вийшло навпаки, адже Павленко сказав, що він не піде з посади. Тому міністр і уряд продовжать працювати, а «Самопоміч», яка оголосила, що не виходитиме з коаліції, залишилась в дуже дивній ситуації», – підкреслив він.

Найімовірніше, міністр Олексій Павленко й далі працюватиме в уряді, оскільки знайшов спільну мову з Арсенієм Яценюком і Петром Порошенком
Найімовірніше, міністр Олексій Павленко й далі працюватиме в уряді, оскільки знайшов спільну мову з Арсенієм Яценюком і Петром Порошенком

Експерт підтвердив, що міністр аграрної політики і продовольства у відставку не піде.

«Павленко зараз переорієнтувався на Яценюка та Порошенка. Якщо він і надалі буде виконувати їхні забаганки, то залишиться міністром і надалі», – припускає експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, об’єднання «Самопоміч» заявило, що відкликає свого представника в уряді Арсенія Яценюка – міністра АПК Олексія Павленка. Проте сам міністр збирається продовжити працювати на своїй посаді.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ