З 2015 року в РФ знищують продукти, заборонені до ввезення в країну

Росспоживнагляд виступив з ініціативою припинити знищення санкційної продукції і почати відправляти її на переробку. Про це повідомляє портал RNS.

Відомство пояснює свою пропозицію про знищення санкційної продукції тим, що продукти харчування, придатні для вживання, але такі, що не відповідають технологічним регламентам, можна використовувати в інший спосіб. Зокрема, переробляти в корм тваринам, компостувати і використовувати в якості джерела біологічного газу в біоенергетиці, виготовляти різні субстрати на біотехнологічних виробництвах.

Росспоживнагляд пропонує встановлювати порядок використання та переробки харчових відходів на законодавчому рівні.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін у кінці липня 2015 року підписав указ про знищення починаючи з 6 серпня того ж року продуктів, заборонених до ввезення в країну в рамках контрсанкційних заходів. Уряд дозволив нищити таке продовольство будь-яким законним способом.

На думку російської влади, знищення санкційних продуктів допомагає скоротити потік продуктової контрабанди, оскільки вона стає економічно невигідною.

Зазвичай, санкційний сир в Росії нищили з допомогою бульдозера і катка. Така ж доля чекала на європейські яблука, персики, свинину, томати тощо. Не обійшлося і без курйозів. Зокрема, громадськість обурила інформація про те, як у Татарстані впродовж дня 10 людей і бульдозер нищили три тушки санкційних угорських гусей.