Савченко
Савченко підтвердила, що готова їхати на контрольовані бойовиками території для переговорів з їхніми ватажками

Депутат від «Батьківщини» Надія Савченко оголосила голодування, протестуючи проти «бездіяльності влади та світу» щодо питання звільнення українських заручників. Про це вона сказала на прес-конференції 2 серпня, повідомляє Українська правда.

За її словами, обмін військовополонених і політв’язнів зараз не відбувається – після того, як це питання перевели у політичну площину.

«Я пропонувала президенту реальні дії для обміну полоненими: треба почати віддавати людей першими. Але в полоні не сидять діти Петра Олексійовича, а на ваших дітей йому плювати. Тому що кожен повинен боротися за свого, як за мене боролися сестра і мати. Виходьте на Банкову, вимагайте зустрічі та звіту від президента, як від гаранта Конституції…», – заявила Савченко.

За її словами, голодування було одним із механізмів прискорення її звільнення з російської в’язниці. Тому вона планує знову відмовитися від їжі.

Також нардеп вчергове підтвердила, що готова їхати на контрольовані бойовиками території на сході України для проведення переговорів з їхніми ватажками: «Я тисячу разів заявляла: я готова туди їхати – з прикриттям, без прикриття – щоби був результат».

Нагадаємо, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що бойовики утримують в полоні 109 українських заручників. Півтисячі людей вважаються зниклими без вести.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Савченко зробила кілька заяв, які викликали шквал критики. Зокрема, вона озвучила три важливі кроки для врегулювання конфлікту на Донбасі, а також заявила, що готова йти на прямі переговори з ватажками «ДНР/ЛНР». 

Пізніше вона заявила, що якщо Захід надасть Україні військову допомогу, а саме зброю, то це може призвести до початку Третьої світової війни.

Також вона запропонувала провести загальнонаціональний референдум щодо питання федералізації України.