Нардеп подала позов до Верховного Суду України

Народний депутат Надія Савченко оскаржить в суді своє виключення з парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Нардеп вважає постанову про її виключення з комітету незаконною – з цього приводу вона подала позов до Верховного Суду України.

«Відзначу, що Постанова, яку депутати проголосували на засіданні сесії Верховної Ради 15 березня, є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки підстави, визначені діючим законодавством, для прийняття такого рішення відсутні. Неможливо виключити члена комiтету з комiтету. В законодавствi України є тiльки механiзми вiдкликання Голови комiтету, заступника голови та секретаря комiтету», – наголосила Савченко.

Також вона оприлюднила копію відповідного позову.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Генпрокуратура 15 березня внесла подання на притягнення позафракційоного народного депутата Надії Савченко до кримінальної відповідальності, її затримання та арешт. Раніше того ж дня Генеральний прокурор Юрій Луценко з трибуни парламенту повідомив, що Надія Савченко особисто планувала теракт, роздавала зброю і планувала обрушити купол Верховної Ради.

Того ж дня Верховна Рада виключила Савченко з комітету національної безпеки і оборони.

21 березня нардеп прийшла на засідання комітету, з якого її виключили.

Однак, засідання не відбулося через відсутність кворуму. На засіданні були присутні 8 з 10 необхідних нардепів. Парламентський комітет мав розглядати законопроект про нацбезпеку, на ухваленні якого наполягає президент Петро Порошенко.