За словами заступника міністра, діяльність Савченко грає на руку Кремлю

Позафракційного депутата Надію Савченко доведеться обмежити в діях щодо Донбасу, якщо вона не перестане підігрувати Кремлю. Так заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука прокоментував на своїй сторінці у Facebook поїздку екс-бранку Кремля в окуповані райони Донецької області.

«Безпеку візиту забезпечували на найвищому рівні. Зокрема, Деніс Казанський висловлює обґрунтовані підозри в тому, що це були саме росіяни, а не місцеві бойовики», – зазначив Тука.

За його словами, «візит проходив під чуйним супроводом російських «Звезд» та інших російських агітпропів».

«Якщо вірити «Комсомольской правде», Савченко ще й постріляла разом з ДНРівцями і заявила, що вони – «нормальні хлопці», з якими разом треба позбутись корумпованої влади», – обурився заступник міністра.

«Єдине, чого реально домоглась Надія Савченко, – вона отримала листи від наших полонених», – вважає він і констатує, що «терористи не передавали листи наших полонених через міжнародні організації».

Заступник міністра з окупованих територій вважає, що «Росія використовує вчинки Надії Савченко на свою користь».

«Картинка», яку зробили «Звезды», в подальшому буде використана не тільки для демонстрації «чудових умов утримання, а й для того, щоби демонструвати рівень демократії та безпеки (навіть «вбивця журналістів» почувається безпечно!) як аргумент для агітації щодо можливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО», – припускає він.

На думку Туки, спроби легітимізувати «прямі переговори» з ватажками бойовиків робляться для того, щоб підтвердити статус «внутрішнього громадянського конфлікту» та вивести з переговорів і саму Росію, і ОБСЄ.

«Хочу вірити в те, що Надія Савченко не є «агентом Кремля». Разом з тим вважаю, що Росія вміло використовує її в суто своїх цілях. Якщо Савченко не дослухається, її «діяльність» варто обмежити законним шляхом», – резюмував він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 лютого сепаратистські ЗМІ писали, що керівник українського центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан та депутат Верховної Ради Надія Савченко  Донецької області, нібито щоби відвідати українських військовополонених.

Савченко тоді повідомила, що відвідала дві камери, де утримуються 6 українських військовополонених, а наступного дня опублікувала список 34 українських полонених, яких вона відвідала в ОРДЛО.

Російське видання «Комсомольская правда» 26 лютого писало, що Савченко нібито заявила: «Я постріляла з ДНРівцями на навчальних стрільбах. Вони чудові хлопці. Ми цілком можемо дружити й чудово співіснувати в рамках єдиної держави». Більше того, видання цитувало нардепа так: «Краще б Україною керував Путін, а не Порошенко».

Служба безпеки України вже опитала Рубана та скасувала йому дозвіл на перетин лінії зіткнення. Савченко ще планують допитати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ