Служба безпеки України вже викликала Медведчука на допит, але він так і не з’явився

Головне слідче управління СБУ запросило олігарха та кума господаря Кремля Віктора Медведчука на допит. У бізнесмена планують отримати свідчення  у справі про незаконний перетин кордону чиновниками 2014-2015 років, передає Інтерфакс-Україна.

«Звичайно, ми хочемо заслухати і пана Медведчука. Дуже хочемо. І я користуючись нагодою… через ЗМІ запрошую його до нас», – зазначив керівник ГСУ СБУ Григорій Остафійчук 21 вересня після закінчення допиту в якості свідка лідера партії «Справедливість», екс-глави СБУ Валентина Наливайченка.

За його словами, СБУ вже викликала Медведчука на допит у цій справі, але він поки не з’явився.

«Запрошуємо, щоб він прийшов і виконав свої процесуальні зобов’язання», – додав начальник ГСУ СБУ.

Як свідчать результати розслідування, у 2014-2015 роках співробітники СБУ організували незаконний перетин державного кордону України одним із колишніх керівників СБ України, який разом із лідером ГО «Український вибір» Віктором Медведчуком здійснив декілька вильотів до Російської Федерації без проходження прикордонного та митного контролю. За цим фактом одному із співробітників СБ України вручено повідомлення про підозру.

У листопаді 2016 року журналісти програми «Схеми» з’ясували, що Віктор Медведчук продовжує літати в Москву прямим авіасполученням. Для цього він використовує літак «Фалькон 900», зареєстрований на острові Аруба (Нідерланди), з бортовим номером P4-GEM.

У Державній авіаційній службі тоді пояснили, що спецборт українського олігарха Віктора Медведчука зареєстрований в Арубі (Нідерланди), тому заборона на польоти з України в Росію на нього не поширюється.

Як відомо, авіасполучення між Україною та РФ припинено з 00:00 25 жовтня 2015 року з огляду на запровадження санкцій проти авіакомпаній.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ