Порядок організований згідно із законом «Про внесення змін до закону України «Про гастрольні заходи в Україні»

Служба безпеки України опублікувала порядок, за яким будуть організовуватися гастролі громадян країни-агресора в Україні. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Порядок організації гастрольних заходів за участю громадян країни-агресора розроблений згідно із законом «Про внесення змін до закону України «Про гастрольні заходи в Україні» щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора».

Якщо в Україну збирається потрапити музикант чи актор, що є громадянином країни-агресора, організатор його виступу не пізніше ніж за 30 днів до заходу має подати запит до СБУ. У відповіді на цей запит ітиметься про наявність або відсутність законних підстав для недопущення артиста до участі в заході на території України.

Організатор виступу має надати СБУ достовірну інформацію про ім’я та прізвище учасника, зазначені в його документі для в’їзду на територію України. Також має бути вказана інформація про використання псевдонімів, належність до творчих колективів, інша інформація, яка характеризує творчу діяльність.

СБУ впродовж 10 днів після отримання запиту розглядає та надає організатору гастрольного заходу відповідь, чи є законні підстави не допустити громадянина країни-агресора до участі в гастрольному заході. Якщо підстав для недопуску немає, артист може в’їхати в Україну – організатор укладає договір із відповідним гастролером.

СБУ залишає за собою право оголосити про законні підстави для недопущення громадянина Росії в Україну після надання відповіді на запит.

Якщо організатор гастролей порушить цю процедуру, то муситиме виплатити штраф від 50 до 100 мінімальних зарплат.