До тарифів закладали витрати компаній на ремонт енергоблоків теплових електростанцій, що виконувався не в повному обсязі

Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацкомісією регулювання енергетики та комунальних послуг припинили механізм неефективного використання коштів енергогенерувальними компаніями, що призводило до штучного зростання тарифів для кінцевих споживачів. Про це повідомляє прес-служба СБУ на сторінці у Facebook.

Правоохоронці встановили, що впродовж декількох років до тарифів закладалися витрати компаній на реконструкцію та модернізацію енергоблоків теплових електростанцій. Під час перевірки виконання інвестиційних зобов’язань співробітники спецслужби зафіксували невиконання значних обсягів задекларованих робіт більшістю гравців ринку.

«Внаслідок чого постійно знижувалася ефективність роботи ТЕС, що давало менеджменту підстави лобіювати необґрунтоване підвищення тарифів», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Співробітники СБУ також зафіксували, що деякі компанії надали документацію про нібито виконання модернізаційних робіт на об’єктах, які знаходяться на тимчасово окупованих терористами територіях.

Наразі спецслужба перевіряє інформацію про можливе використання цих грошей на потреби незаконних збройних формувань бойовиків.

СБ України поінформувала керівництво Нацкомісії про виявлені факти невиконання робіт з модернізації електростанцій, що призводило до штучного завищення розцінок на електроенергію. За результатами перевірки регулятор ухвалив рішення про повернення теплогенеруючими компаніями коштів на загальну суму 2,9 мільярда гривень.

#СБУ припинила механізм штучного завищення тарифів енергогенеруючими компаніямиСпівробітники Служби безпеки України сп…

Közzétette: Служба безпеки України – 2017. június 20.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ