У 2015 році НАК імпортував блакитне паливо на територію України з РФ

Під час імпорту блакитного палива за контрактом із ВАТ «Газпром» в 2015 році НАК «Нафтогаз України», імовірно, ухилився від сплати податків. Для з’ясування цього факту Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ ініціює проведення перевірки фінансово-господарської діяльності НАК. Про це пише Економічна правда.

«Впродовж 2015 року митницею було оформлено «періодичні митні декларації» (тимчасові документи, що діють до подачі основної декларації на товар, – ред.) на переміщення газу в обсязі 2 млрд. куб. м щомісячно. За жовтень-листопад 2015 року на підставі даних декларацій переміщено 2 млрд. куб. м і 0,38 млрд. куб. м природного газу за попередньою ціною 227,36 доларів/1 тис. куб. м», – йдеться у зверненні СБУ до начальника Офіса великих платників податків ДФС Євгена Бамбізова.

З нього ж випливає, що митне оформлення цього обсягу не завершено досі, але після коригувань законодавства України з 1 січня 2017 року «Нафтогаз» увійшов до числа суб’єктів, що зобов’язані платити ПДВ із зовнішньоекономічних операцій. Таким чином, сума неоплачених податкових платежів становить 3 млрд. грн.

За даними видання, в 2015 році згаданий обсяг газу не був остаточно оформлений «Нафтогазом» у податковій через неузгодженість ціни з «Газпромом» – на той момент російська компанія не надавала НАКу інвойси.

Ця ж ситуація збереглася досі, через що «Нафтогаз» постійно подовжував вищезгадані «періодичні митні декларації» так званими «картами відмови», в яких йдеться про відмову «Газпрому» надати інвойси.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ