За свої оборудки бізнесмен намагався отримати з українського бюджету відшкодування ПДВ на суму майже 4 млн гривень

Співробітники СБУ та Генпрокуратури затримали у Києві бізнесмена, мешканця окупованого Донецька, який забезпечував медикаментами бойовиків «ДНР». На протиправній оборудці ділок заробив на автомобіль «Bentley» та яхту в Ніцці. Про це йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

«Ввезену у «ДНР» продукцію ділок реалізовував у медичні заклади, зокрема до тих, де проходять лікування та реабілітацію бойовики», – йдеться в повідомленні.

Місцевому населенню комерсант продавав ліки за цінами, що були заввищені в 4-5 разів, а податки платив до бюджету так званої «ДНР», з якого фінансується діяльність бойовиків.

«Отриманий від незаконного бізнесу прибуток дозволив ділку утримувати у французькій Ніцці власну яхту та користуватися у тимчасово окупованому Донецьку новим автомобілем «Bentley», – йдеться в повідомленні.

Співробітники СБУ також зафіксували, що за свої оборудки бізнесмен намагався отримати з українського бюджету відшкодування ПДВ на суму майже 4 млн гривень.

Зловмиснику повідомили про підозру за ст. 258-5 КК України (фінансування тероризму) та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Під час обшуків в його офісах у Києві та Харкові правоохоронці вилучили гроші, чорнову бухгалтерію та печатки різних підприємств, задіяних в оборудці.

Рух коштів на рахунках підприємств, залучених до протиправної оборудки, та на особистих рахунках організатора схеми заблоковано.