Зловмисника затримали у Луцьку, де він мешкав в орендованій квартирі

Служба безпеки України затримала мешканця Львівської області, який був організатором псевдопротестних акцій на території України за вказівкою російських кураторів. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«На Рівненщині, зокрема кремлівськими пропагандистами, був розроблений сценарій штучних протестів для «боротьби з бурштиновою мафією» з акцентом начебто на неконтрольованість владою видобутку сонячного каменю. У разі ігнорування вимог «мітингувальників» вони, за сценарієм, мали вимагати повну автономію регіону», – йдеться у повідомленні.

Фейкові акції фінансували російські куратори. На проведення однієї «акції» надавали від 4 до 10 тисяч доларів. Організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення та розповсюдження агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових безладів.

Зловмисника затримали у Луцьку, де він мешкав на орендованій квартирі. Під час обшуку правоохоронці вилучили засоби зв’язку, які чоловік використовував для координації з іноземними кураторами, та виявили листування з інструкціями.

Читайте: СБУ прикрила бізнес з оформлення фальшивого громадянства