Військову продукцію виготовляли з українських деталей

Співробітники Служби безпеки спільно з військовою прокуратурою затримали одного із організаторів каналу постачання до Росії комплектуючих військового призначення, які потім передавалися бойовикам з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Ще на початку року правоохоронці встановили, що група ділків переправляла до Росії деталі, які використовуються для виробництва зброї та систем радіолокаційного захисту.

«Співробітники Служби безпеки України задокументували, що на замовлення представників ФСБ зловмисники через кур’єрів передавали комплектуючі, зокрема для ракет, систем зв’язку, навігації та управління реактивними снарядами», – йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, виготовлена з українських деталей військова продукція передавалася незаконним збройним формуванням ОРДЛО.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів справи у кількох регіонах України правоохоронці виявили фінансово-господарську документацію, договори, виписки з банків, чорнові записи, печатки та електронне листування із замовниками з Росії.

«Оперативники СБУ також вилучили радіодеталі, транзистори, мікрочіпи, резистори, реле, конденсатори, індикатори, стартометри загальною вагою понад п’ять тонн та чотири спеціальні комплекси «Топаз-2000», – зазначають у прес-службі.

Правоохоронці встановили, що один із фігурантів справи намагався відновити протиправні поставки товарів подвійного призначення до РФ.

Наразі одного з організаторів затримали з обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, іншого – оголосили у всеукраїнській розшук.

Порушено кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (Створення терористичної групи чи терористичної організації).