Відкриття гравітаційних хвиль від злиття двох нейтронних зірок стало відкриттям року

Журнал Science назвав відкриття гравітаційних хвиль від злиття двох нейтронних зірок найвидатнішим відкриттям року в науковому середовищі. Про це пише Дзеркало тижня. 

Про відкриття гравітаційних хвиль, породжених злиттям двох нейтронних зірок, повідомили 17 серпня цього року. Об’єкти розташовуються на відстані 113 мільйонів світлових років від Землі.

Це відкриття підтвердило низку ключових астрономічних моделей, дозволило визначити родовища важких елементів і перевірити Загальну теорію відносності.

Водночас найвидатнішим відкриттям року за версією читачів журналу стала робота датських медиків, яким вдалося вилікувати дітей від атрофії м’язів спини за допомогою генної терапії.

У список відкриттів, відібраний журналом, також увійшли дві знахідки, пов’язані з еволюцією людини: виявлення нового виду орангутангів і заява про те, що людство існує мінімум 300 тисяч років.

Крім того, автори рейтингу відзначили створення ліків, які можуть вилікувати відразу від декількох видів раку, нову систему редагування ДНК, виявлення в Антарктиді бульбашок повітря віком 2,7 мільйона років тощо.

Читайте: Гарвардські вчені зробили революційне відкриття (відео)