Авторами резолюції виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій

Сенат США одноголосним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену п’ятим роковинам Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної сотні. Про це повідомляє прес-служба посольства України в США на сторінці у Facebook.

Авторами резолюції виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій. У документі зазначається, що «Сенат США вітає прогрес, досягнутий українською владою в утвердженні верховенства права, наближення країни до євроатлантичних норм і стандартів, посилення боєготовності Збройних сил України і їх сумісності з критеріями НАТО».

Підкреслюється, що Вашинґтон підтверджує незмінну прихильність уряду США «підтримки зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, а також надання додаткових летальних і нелетальних видів зброї для зміцнення обороноздатності України на землі, в морі та повітрі». Також підтверджується невизнання «незаконних спроб РФ анексувати Крим».

США вітає створення автокефальної Православної церкви України як «важливої ​​віхи в побудові України власного майбутнього, вільного від російського впливу».

Також засуджується тривала агресія РФ проти України і, зокрема, «напад на кораблі ВМС нашої держави в Керченській протоці як зухвале порушення міжнародного права і двосторонніх українсько-російських домовленостей», а також Білий дім закликає Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як таких, які підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року.

У Вашинґтоні запевнили, що висловлюють підтримку всім українським політичним в’язням, які утримуються в РФ і на підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих звинувачень. США закликає союзників і партнерів зберігати жорсткий режим санкцій проти РФ щодо виконання нею своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі, за Будапештським меморандумом і Мінськими домовленостями.

Крім того, Вашинґтон називає газопровід «Північний потік – 2» значною загрозою для безпеки Європи, спрямованою на підрив економічної стабільності України та посилення її уразливості.

#НовинаПосольстваСенат США одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену 5-ій річниці Революції Гідності та пам'…

Gepostet von Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США am Dienstag, 16. Juli 2019

Також сенатори вважають, що зміцнення демократії в Україні впродовж останніх п’яти років має служити позитивним прикладом для інших країн з пострадянського простору.