Сенатори визнали, що радянський диктатор Іосіф Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців

Американський Сенат одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конґресу США, в якому Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Про це повідомляє прес-служба посольства України у США.

«Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців», – йдеться в повідомленні.

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

«Проект подібної резолюції був також затверджений комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання», – додали у посольстві.

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народуСенат США одностайним рішенням ухвалив…

Gepostet von Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США am Donnerstag, 4. Oktober 2018