Політолог Віктор небоженко називає останні пропозиції сепаратистів на Мінських переговорах неприйнятними
Політолог Віктор Небоженко називає останні пропозиції сепаратистів на Мінських переговорах неприйнятними

Сепаратисти не можуть висувати нам вимоги щодо зміни Конституції, адже з точки зору міжнародного права вони – ніхто. На Заході з нас сміятимуться, якщо ми серйозно сприйматимемо заяви бойовиків.

Таку думку виданню Інформаційний Акцент висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко, коментуючи висунуті представниками «ДНР» вимоги щодо реформи Конституції України.

За словами політолога, сепаратисти не можуть вести переговори на такому рівні, бо не мають для цього відповідних повноважень.

«Їхні повноваження – це перемир’я і повне зупинення вогню, а не конституційний процес в Україні. Вони не є державними діячами, а лише — польові командири, яких фінансує Росія. Який би документ ми не погодились з ними підписувати, — завтра виявиться, що прийдуть нові ватажки і скажуть, що їм не цікаве те, що підписували їхні попередники», – наголосив Небоженко.

На думку експерта, всі хамські та авантюрні пропозиції російська влада озвучує саме через своїх маріонеток, бо вони не несуть ніякої міжнародної відповідальності перед Україною.

«На будь-якому переговорному процесі є уповноважені представники, вони мають бути рівні за своїм статусом. Представник сепаратистських республік Захарченко не рівний статусу президента України. Це вже є нечесною грою Росії по відношенню до України», – підкреслив політолог.

На думку Небоженка процес в Мінську вже виконав свої функціїю

«Не можна навіть близько говорити там про Конституцію і про якісь закони, в Мінську цих повноважень не було», – сказав він.

Політолог додав, що альтернативою Мінську має стати женевський формат переговорів.

«На переговорах повинні бути: президент Сполучених Штатів Америки, представники ЄС, президенти Росії та України. Це є прекрасний формат, який може щось вирішити», – додав експерт.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з урегулювання ситуації на Донбасі присутні на ньому представники «ДНР» висунули неприйнятні умови реформи Конституції України, які взагалі можуть поставити хрест на українській Незалежності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ