Одна із учасниць групи отримала від російських кураторів завдання підірвати пам’ятник воїнам УПА

У Харкові із 2014 року діяла організація «Харьковское движение сопротивления» (ХДС), члени якої спеціалізувались на підриві національних пам’ятників, офісів українських патріотичних організацій та особистих транспортних засобів осіб, які входять до їх складу, проведенні розвідувальної діяльності та розповсюдженні серед мешканців Харкова матеріалів антиукраїнського і сепаратистського змісту. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Контррозвідники СБУ встановили, що з квітня 2018 року спецслужби РФ відновили фінансування діяльності ХДС для проведення на території Харкова терористичної діяльності. Одна із учасниць групи отримала від російських кураторів завдання підірвати пам’ятник воїнам УПА за допомогою саморобного вибухового пристрою.

Співробітники Служби безпеки затримали представницю сепаратистського угруповання згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час закладання вибухівки під пам’ятний знак. Під час санкціонованих слідчих дій за місцем проживання учасниці групи правоохоронці вилучили символіку так званих ДНР і ЛНР.

Нині тривають слідчо-оперативні дії, спрямовані на виявлення інших осіб, причетних до організації та вчинення вказаного злочину.

Читайте: Один із найкрасивіших в Європі: Кличко розсипався в компліментах пам’ятнику Щорсу