Балканські країни можуть до 2025 року ввійти до Євросоюзу

6 лютого єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган представить в Брюсселі нову стратегію ЄС щодо балканських країн. Згідно з документом, переговорний процес із Сербією та Чорногорією про вступ цих держав до Євросоюзу млже бути прискорений. Про це інформує  Deutsche Welle.

За словами Гана, Сербія і Чорногорія можуть до 2025 року стати членами Союзу, але лише якщо «вони виконають всі необхідні умови».

Єврокомісар підкреслив, що двері в ЄС відкриті для країн західних Балкан, але тільки «при відповідних зусиллях з їхнього боку – такі умови угоди».

Боснія і Герцеговина, Македонія, Албанія та Косово теж в перспективі можуть вступити в ЄС.

Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган

«Входження в Євросоюз держав Західних Балкан відповідає політичним і економічним інтересам союзу, а також сприяє його безпеці», – йдеться в стратегії Єврокомісії. До західних Балкан відносяться також країни колишньої Югославії та Албанія.

В інтерв’ю DW в листопаді Йоганнес Ган заявляв, що двері в ЄС залишаються відкритими і для України, Молдови та Грузії, однак не зробив жодних прогнозів щодо термінів.

«Ці двері відкриті завжди. Ми вже багато зробили. Але зараз ми повинні знати, що далі: які кроки можливі і реалістичні? Потрібно втілювати в життя досягнуті раніше угоди. Багато що з цього досі залишається на папері і має бути якомога швидше втілено в життя», – підкреслив він.