За словами Президента України, «блакитні каски» мають забезпечити тривалий мир в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також відновлення суверенітету

Президент Петро Порошенко озвучив вимоги Києва щодо введення миртворців на Донбас. За словами глави держави, Україна виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на всій території Донбасу, включаючи окуповані регіони. Про це він заявив під час щорічного звернення до парламенту 7 вересня, повідомляє Еспресо.TV.

Порошенко наголосив, що «блакитні каски» мають забезпечити тривалий мир в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також відновлення суверенітету.

Говорячи про те, що Росія підтримала введення миротворців ООН на Донбас на своїх умовах, він зауважив, що «диявол криється в деталях», адже Кремль хоче, щоби миротворці лише охороняли в зоні АТО членів ОБСЄ. Хоча для місії ОБСЄ головну загрозу становлять саме російські військові та найманці.

Порошенко також наголосив, що серед миротворців не повинно бути росіян чи інших представників сторін  конфлікту. Також введення місії не узгоджуватиметься з бойовиками та не означатиме скасування чи послаблення антиросійських санкцій.

«Повернення конфлікту в гарячу фазу поставить хрест на всіх реформах та на відновленні рівня життя українців, в той час як суспільство втомилося від війни. Ознакою такої втоми є той факт, що 11% українців (частина їх є й у цьому залі) пропонують взагалі відмовитися від будь-яких спроб повернути окуповані території Донбасу, відрізати їх та подарувати ворогу, чекаючи, що воно само собою повернеться», – підсумував Порошенко.

Він додав, що 14% опитаних українців виступають за замороження конфлікту, 13% – підтримують військовий наступ, втім 60% підтримують повернення територій виключно політико-дипломатичним шляхом.

Читайте: Берлін не хоче легітимізувати сепаратистів ОРДЛО на догоду Путіну

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі піде на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак, традиційно, він назвав низку умов. Зокрема, Путін переконаний, що питання введення миротворців треба узгоджувати з бойовиками «ЛНР» і «ДНР». По-друге, «блакитні каски» мають виконувати функцію співробітників ОБСЄ, тож, мають перебувати лише на лінії розмежування і на жодних інших територіях. Третя вимога Путіна – розведення сторін і відведення важкої техніки, причому це питання також потрібно узгодити з представниками псевдореспублік.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ