Україна стоїть перед перспективою олігархічної диктатури – Дацюк

Відомий український філософ Сергій Дацюк застерігає, що Україна стоїть перед перспективою олігархічної диктатури. Про те, чому мовчать ЗМІ у час, коли на державну насуваються нові загрози, він розповів в інтерв’ю виданню InfA.

«У нас не Росія, де можна вибудувати «вертикаль» і усі будуть лояльними підданими до центральної влади та «не вякатимуть», – підкреслив Дацюк. – В Україні це не так, оскільки, крім свободолюбства, є свобода слова. Причому настільки потужна, що навіть захоплення олігархами ЗМІ не змінило ситуації».

«Відбулося захоплення ЗМІ олігархами, тому що гібридні телеканали, які виникли на хвилі Помаранчевої революції (першим був «5-й», а потім за його прототипом з’явились «Еспресо», «Ньюзван») – всі вони заточені на підтримку олігархів», – наголошує він.

«Ще є «112-й» канал, якоюсь мірою «24-й». «112-й» намагається захоплювати повністю експертне поле і запрошувати впливових людей, намагається якось урівноважувати ситуацію. Виходить у них погано, тому що порядок денний все одно контролюється».

За його словами, телеглядачам не можуть дати фахової дискусії, пропонуючи ситуацію, коли на серйозні теми недолуго дискутують невігласи, а компетентним людям доводиться говорити «про погоду».

На думку Дацюка, олігархи фактично взяли собі в оренду державу і продовжували через політичний вплив утримання монополізованої економіки, а ЗМІ стали важливим інструментом у цьому.

Як зазначає філософ, причина жалюгідної ролі ТБ як обслуги олігархів полягає в тому, що «вітчизняний бізнес так і не спромігся на створення телебачення середнього класу». Він переконаний, що лише так званий середній бізнес – не олігархи і не представники дрібного бізнесу, а саме мільйонери – спроможні створити потужну опозицію олігархічному наступу й загрозі диктатури.

Повну версію інтерв’ю читайте тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ