Сергій Іванов, блогер

На тлі безперервного, як хронічна мігрень, парламентського бурлеску майже непоміченим залишилося маски-шоу, яке ГПУ влаштувала в «Укренерго». Генпрокурор артикулював інформацію про мільярдні розкрадання на підприємстві.

Я не бачив матеріалів провадження і не виключаю, що претензії прокуратури мають підстави, але, за моєю інформацією, у даному випадку активність ГПУ стимулюється олігархом Григоришиним, який намагається повернути контроль над «Укренерго» після трагікомедії із «золотими» трансформаторами вартістю 2 млрд. грн. goo.gl/jZ5XBb, скандалу з ЄБРР і подальшого звільнення григоришинського менеджементу.

Наразі Григоришин може продавати свої трансформатори тільки Україні, оскільки російський ринок, на який раніше постачалося 60-70% продукції «Запоріжтрансформатора», для нього закрили, іншим країнам вони не потрібні. Фінанси заводу співають романси, добрі люди кажуть, що загальна сума кредитів ЗТР сягає 300 млн, і по них не сплачуються навіть відсотки.

У серпні «Укренерго» має оголосити перший конкурс на закупівлю трансформаторів на суму понад 60 млн євро, і ЗТР не може взяти в ньому участь через відсутність тендерних гарантій. Загальна сума програми ~ 200 млн. євро (понад 5,5 млрд. грн.), тобто цифри дуже цікаві для заводу, що виробляє непотріб і не знає, як його здихатися.

Це не перший приклад співпраці ГПУ з Григоришиним. Подейкують, що реальною головною причиною переслідування «су*и православної» Новинського, якого можна було просто позбавити громадянства і викинути з країни, націоналізувавши активи, стало не прагнення законності, а 300 млн доларів, які Григоришин програв Новинському і Лук’яненку в Лондонському комерційному арбітражі у справі щодо ПАТ «Сумське НВО».

Все як завжди: жаби, гадюки, etc.

Джерело: Sergii Ivanov

БЕЗ КОМЕНТАРІВ