Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України

Ніщо так не підтверджує ефективности технології російщення, як російськомовні громадяни з українськими прізвищами, котрі це російщення заперечують. Є такий анекдот: якось мене намагався загіпнотизувати один гіпнотизер, але в нього нічого не вийшло, й тепер я завжди глузую з нього, коли приходжу щосереди мити його тачку.

Так і тут. Українці споживають російський культурний продукт, самі його продукують, спілкуються цитатами з російських фільмів і літературних творів, і російською доводять росіянам, що вони нам не брати й не один народ. Розумієте, у це важко повірити. У це майже неможливо повірити.

Тому росіяни й не вірять і лізуть сюди «рятувати» нас од «хунти» і «тимчасового божевілля». І так триватиме доти, доки мова в нас буде «не на часі», доки будуть проблеми, «важливіші» за збереження ідентичности.

Втім, можна зрозуміти тих українців, які стали носіями російських культурних кодів, уважають російське частиною себе й тому всіляко опираються відродженню української мови. Тут якраз усе логічно: людей перепрошили й вони захищають свою нову ідентичність. Значно важче зрозуміти тих українців, які визнають факт російщення, розуміють, що російське їм не рідне й що потрібно повертатися до свого, але чомусь хочуть відтермінувати це якнайдалі або й перекласти проблему на своїх дітей. Три роки! Три роки українські вояки тримають оборону, щоб у тилу всі могли неквапно прочитати Антоненка-Давидовича. Чи багато прочитали? І не прочитають, допоки українська в Україні не є обов’язковою. Саме тому потрібен закон, який поверне українську мову в суспільне життя й зробить її потрібною та доступною. Але найважче зрозуміти тих українців, які зберегли українську ідентичність, але не можуть назбирати нещасних 25 тисяч голосів під петицією за #ЗаконПроМову5670. На запитання, чи підписали ви петицію, за них ніби відповідає лічильник підписів на сайті Верховної Ради: «Да какая разніца!».

Петиція: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2061
Покрокова інструкція: http://bit.ly/2n2S01k

Джерело: Сергій Оснач

БЕЗ КОМЕНТАРІВ