Сергій Таран, політичний експерт

Про летальну зброю із США. Якщо в Україні вважають цю зброю, насамперед, фактором безпеки, то в США – це, насамперед, політичний інструмент тиску на Путіна.

І тому:
1) Коливання Білого Дому на тему «давати/не давати» будуть довгими, оскільки інструмент тиску діє лише ДО тих пір, поки рішення не ухвалено.

2) Особливо цей інструмент важливий для Трампа, який внаслідок дій Конґресу, має дуже обмежений маневр у питанні санкцій, а от у питанні надання Україні летальної зброї (а якщо так, то якої зброї? коли? скільки?) – такий люфт у Трампа є.

3) Так, летальну зброю таки нададуть. Але в мікроскопічній кількості, якщо порівнювати зі справжніми потребами ЗСУ. Так як це, власне, було і з нелетальною зброєю, коли США надавали хіба «Хамери» та радари з обмеженими функціями.

4) Спочатку ця летальна зброя НЕ призведе до суттєвого балансу сил у війні. Тут можна скільки завгодно ображатися на американців, але їхня логіка якраз в тому і полягає, що вони дають зброю аби стримувати Путіна –стабілізувати ситуацію – тобто НЕ порушувати балансу сил.

5) З часом цієї зброї ставатиме більше, і вона ставатиме серйознішою. Це також стане сигналом для союзників, що «можна!». Ціна агресії Путіна ставатиме для нього надто дорогою.

І останнє. Надання летальної зброї остаточно поверне логіку Холодної війни у стосунках між Заходом та Росією. Вдумайтеся. Ніколи з часів Холодної війни такого не було, щоби Захід постачав озброєння, з якого стрілятимуть у московитів. А тепер буде!

Джерело: Sergiy Taran

БЕЗ КОМЕНТАРІВ