Політичний експерт Сергій Таран

Євродрейф Білорусі буде, але не одразу.

У часи свого правління Лукашенко запровадив «м’який сталінізм». Це коли жоден чиновник не затримувався на своїй посаді довго, а постійно перепризначався на іншу посаду. Це для того, аби люди не запам’ятали нікого, навіть з влади, крім самого Лукашенка і не надумав створювати якусь політичну альтернативу. «Запам’ятайте, в Білорусі є тільки один політик – це я», – повторює на нарадах «батька».

Схоже робив Сталін, тільки він не тасував кадри, а просто знищував. Через те, що революція не асоціюється з жодними рейтинговими прізвищами, спроби майданів не матимуть розвитку.

Але сам Лукашенко потроху суне вбік Заходу. Бо не хоче бути на одному Титаніку з Путіним. Навіть сьогоднішні затримання – це не ті репресії, які були ще кілька років тому.

В кремлі маневри «батьки» розуміють. Кілька місяців тому вся московитська преса шаленіла від хвилі невдоволення Лукашенком, який «живе за рахунок Росії».

В Білорусі народного майдану не буде. Але кремлівські авантюри штовхатимуть самого Лукашенка на свій геополітичний майдан, результатом якого втеча останньої союзника Москви подалі від поребрика. І ті, кого сьогодні у Мінську затримують, будуть його союзниками.

Джерело: Сергій Таран

БЕЗ КОМЕНТАРІВ