Політичний експерт Сергій Таран

Зустріч Порошенко-Лукашенко – що важливо:

1) Заяви Лукашенка про безпеку україно-білоруського кордону надважливі. Хоча для країни, яка пережила «будапештський меморандум», одних заяв мало, тому важливі також інтереси Білорусі

2) Інтерес ПЕРШИЙ – Україна може стати лобістом Білорусі на Заході і виконувати ту саму роль, яку виконувала Польща для України у часи Кучми та Януковича, – коли попри порушення прав людини керівництвом України Варшава вперто просувала тезу, що київське керівництво не можна лишати в ізоляції наодинці з Москвою.

3) Інтерес ДРУГИЙ – Мінську потрібна стратегічна підтримка. Військові навчання «Захід-2017», на думку представників НАТО, можуть перетворитися на експансією московитів на захід. Останній раз подібний прогноз американська розвідка робила у 2013 року – напередодні кримської інтервенції… Восени ж, якщо кілька військових баз Московії «заблукають» після навчань, це може не сподобатися Лукашенку, але це стане чудовою політтехнологією для виборчої кампанії Путіна, яка де факто почнеться восени. Скрєпні московитські виборці, як показує практика, найкраще реагують на мілітарну риторику або масові вбивства.

Усі ці питання тонкі, бо накладаються на проблеми з демократією в Білорусі та важелі впливу кремля на білоруські еліти… Хоча наше медіа середовище більше цікавило, хто була та дурепа, яка показала цицьки Лукашенку.

Джерело: Сергій Таран

БЕЗ КОМЕНТАРІВ