Сергій Якимчук, активіст

Лише вчора мав можливість подивитися першу програму «Народ Проти», яку вела Влащенко, Наталья Викторовна на телеканалі «Zik» у минулу п’ятницю.
Насамперед хочу висловити подяку Андрій Іллєнко за його позицію, мужність і витримку у відстоювані українських національних інтересів та символів.
Не просто бути учасником такого шоу і відповідати на питання, коли майже всі з присутніх учасників і гостей, включаючи ведучу, відомі своєю позицією і являються захисниками російськомовності в Україні і відомі своїми постами у соцмеражах з цього приводу.
Але найбільше мене вразив такий собі персонаж, якого пані Влащєнка призначила якимось «джокером» надавши йому повноваження перебивати коли хоче і так далі. Звичайно, що персонаж виявися російськомовним і мав яскраво виражену російськомовну позицію, тому він знову повторював мантру про те, що якийсь там Закон про Мову, спровокував війну в 2014 році і мовляв «нє нада раскаливать нацию» і так далі.
Просте запитання на яке я не можу від російскомовних ніяк отримати відповідь:
«Як може Українська Мова розколювати Українську Націю в Україні?!».

В кінці липня я їздив по роботі зі своїм товаришем в Херсон, їздили потягом, квитки вдалося взяти лише в плацкартному вагоні на верхні полиці. Кінець робочого дня плюс спека, тому відразу влігся на своє місце, завбачливо поставив своє взуття на третю полицю щоб воно не пропало, роздівся до трусів і накрившись простирадлом вирішив подрімати.
Але за перегородкою життя вирувало, спочатку були тости, потім ходіння на перекури, а потім довгі промови. Їхали якісь російськомовні люди і їхня риторика змінювалася від кількості випитого. Але коли один із них почав щось блеяти про політику і про те, що «нахєра бил нужен тот Майдан», і що «нєнада била ущємлять рускіх в криму і услишать дамбас», тоді я вже не витерпів…
Беру один свій капець, перехиляюся через перегородку, бачу того говоруна, прицілююся і просто кидаю в нього своїм капцем… На жаль він якось встиг відреагувати і обхопити голову руками, тому мій капець лише погладив його по тім’ячку.
– А ну закрий свій смердючий рот!, – кричу я, – ще раз почую від тебе цей словесний понос, то я до тебе злізу і викину тебе через вікно! Ти мене зрозумів?! Чи може ти сєпар?! То я зараз зв’яжу тебе і на слідучій станції здам в СБУ!
Хочу зауважити, що в той момент мене підтримала одна пані, яка виявилася львів’янкою, пані виявилася настільки активною, що мені прийшлося навіть її заспокоювати… Потім прийшов провідник і інцидент був вичерпаним. Інша російськомовна пані, яка сиділа з тою компанією огризнулася, мовляв, а вам не приходило в голову, що там, звідки ми родом, «нє гаварят на мовє» і ми її не знаєм. На що я їй відповів:
– Не знаєш Мови – МОВЧИ! І туфлю мені сюда передали, бігом!

Так от, до чого це я все веду.
Шкода, що на тій передачі я не був присутнім, бо коли я дивився цю програму мені дуже захотіло встати і врізати поза вуха тому російськомовному «джокеру» за його позицію і висловлювання.
Шкода, що не знайшлося нікого в студії хто би це зробив, звичайно, що охорона студії перехопила би мене, якби я встав зі свого місця і пішов би до гостей, але завжди можна зняти з ноги своє взуття і запустити в мордяку російськомовному оратору, який несе російськомовну ахінею.
А уявіть собі якби ще декілька людей повторили це і кинули капцем в пику на знак своєї незгоди з його виступом. Повірте, після таких випадків риторика би змінилася. Ми повинні виказувати своє невдоволенням саме таким чином, бо ці російськомовні експерти-оратори вже просто переходять всі межі в свойї зневазі до України і Українські Нації. Я взагалі пропоную запустити флешмоб і закидувати в телестудіях чи на телеефірах взуттям таких москворотих говорунів.
Цей «російськомовний Карфаген» в Україні має бути знищений!

Джерело: Сергій Якимчук

6 КОМЕНТАРІ

  1. Стаття 161 Кримінального Кодексу України “пряме чи непряме обмеження прав або встановлен­ня прямих чи непрямих привілеїв громадян … за мовни­ми або іншими ознаками, — караються штрафом до п’ятидесяти неоподатковуваних мінімумів до­ходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або об­меженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.” Для Шила і йому подібних ворогів України.

  2. Писав ворог України, що підпадає під статтю Кримінального Кодексу за розпалювання ворожнечі між громадянами України за мовними ознаками.

    • Ця ворожнеча давно існує між представниками української нації і рюзькава міра! ї розпалювати почати твої, Татьяно, брат”я емськими указами і валуєвськими циркулярами. І тепер підпадають під статтю саме ті, хто ігнорує статті законів України, де вказано, що державною мовою в Україні є укранська. Бо це є відверта зневага основ української державности!

      • Шило, ти, мабудь, несповна розуму: мільони громадян України – російськомовні, і ти нічого не вдієш. Вчись поважати інших, до речі, твоїх співвітчизників, а ти тут ворожнечу вирощуєш. Вчи законодавство, що гарантує кожному розмовляти будь-якою рідною мовою, Вчи!!!!

  3. Піди і закидай тапцями російськомовних героїв ВСУ, яких там 60%. Також всіх російськомовних, які працюють на оборонних підприємствах. А заодно всіх інших російськомовних патріотів України, включаючи Героїв Майдану! Тапців не вистачить, придурень!

    • Ці герої, якими ти прикриваєшся знищуючи Україну, нагадують підлітків, які не хотіли нікого чути і бавилися сірниками, підпалили свій будинок. А тепер героїчно спасають той будинок від цієї пожежі жертвуючи власним життям. А ви дивитеся на це і намагаєтеся нам, українцям, довести, що балуватися сірниками – то нормально!

Comments are closed.